Aturan Surah Yang Dibaca Dalam Solat Terawih| Surah Listing Recited In Taraweeh Prayers

Mendalami ILMU, Membangun NILAI, Mengukuh KELUARGA
Kembali Kepada Fitrah -3 :: Back To Basic -3

RAMADAN 1436 H | 2015  Download PDF here>> Surah_Terawih_ 2015

Malam

Night

Surah & Ayat Mula Dari

Sura & Verse Starts From

 

Akhir Pada

Ends At

1

Rabu, 30 Syaaban

Wed, 17 Jun

Al-Baqarah: 1 Al-Baqarah: 176
2

Khamis 1, Ramadan

Thurs, 18 Jun

Al-Baqarah: 177 Al-Baqarah: 274
3

Jumaat, 2 Ramadan

Fri, 19 Jun

Al-Baqarah: 275 Aali ‘Imran: 132
4

Sabtu, 3 Ramadan

Sat,  20 Jun

Aali ‘Imran: 133 An-Nisaa’: 57
5

Ahad, 4 Ramadan

Sun, 21 Jun

An-Nisaa’: 58 Al-Maidah: 5
6

Isnin, 5 Ramadan

Mon, 22 Jun

Al-Maidah: 6 Al-Maidah: 120
7

Selasa, 6 Ramadan

Tues, 23 Jun

Al-An’am: 1 Al-An’am: 150
8

Rabu,  7 Ramadan

Wed, 24 Jun

Al-An’am: 151 Al-A’araf: 171
9

Khamis, 8 Ramadan

Thurs, 25 Jun

Al-A’araf: 172 – 206

Al-Anfaal: 1 – 75

At-Taubah: 37
10

Jumaat, 9 Ramadan

Fri,  26 Jun

At-Taubah: 37 Yunus: 53

Malam

Night

Surah & Ayat Mula Dari

Sura & Verse Starts From

 

Akhir Pada

Ends At

11

Sabtu, 10 Ramadan

Sat, 27 Jun

Yunus: 54 – 109 Hud: 123
12

Ahad, 11 Ramadan

Sun, 28 Jun

Yusuf: 1 – 111

Ar-Ra’d: 1- 43

Ibrahim: 1

Ibrahim: 7
13

Isnin, 12 Ramadan

Mon, 29 Jun

Ibrahim: 8 – 52

Al-Hijr: 1 – 99

An-Nahl: 1

An-Nahl: 89
14

Selasa, 13 Ramadan

Tue, 30 Jun

An-Nahl: 90 – 128

Al-Israa’: 1 – 111

Al-Kahfi: 1

Al-Kahfi: 53
15

Rabu, 14 Ramadan

Wed, 1 Jul

Al-Kahfi: 54

Maryam: 1 – 98

TaaHaa: 1 – 135

Al-Anbiyaa’: 1

Al-Anbiya’: 28
16

Khamis, 15 Ramadan

Thur, 2 Jul

Al-Anbiya’: 29 – 112

Al-Hajj: 1 – 78

Al-Mu’minun: 1

Al-Mu’minun: 35
17

Jumaat, 16 Ramadan

Fri, 3 Jul

Al-Mukminun: 36 – 118

An-Nuur: 1 – 64

Furqan: 1

Furqan: 77
18

Sabtu, 17 Ramadan

Sat, 4 Jul

Asy-Syua’ra: 1 – 227

An-Naml: 1 – 93

Al-Qasas: 1

Al-Qasas: 13
19

Ahad, 18 Ramadan

Sun, 5 Jul

Al-Qasas: 14 – 88

Al-‘Ankabut: 1 – 69

Ar-Rum: 1

Ar-Rum: 32
20

Isnin, 19 Ramadan

Mon, 6 Jul

Ar-Rum: 33 – 60

Luqman: 1 – 34

As-Sajdah: 1 – 30

Al-Ahzab: 1

Al-Ahzab: 73

Malam

Night

Mula Dari

Starts From

 

Akhir Pada

Ends At

21

Selasa, 20 Ramadan

Tue, 7 Jul

Saba’: 1- 54

Faatir: 1 – 45

Yaasin: 1 – 83

As-Saaffat: 1

As-Saaffat: 182
22

Rabu, 21 Ramadan

Wed, 8 Jul

Sod: 1 – 88

Az-Zumar: 1 – 75

Ghafir: 1

Ghafir: 85
23

Khamis, 22 Ramadan

Thurs, 9 Jul

Fussilat: 1 – 54

Asy-Syuraa: 1 – 53

Az-Zukhruf: 1 – 89

Ad-Dukhan: 1

Ad-Dukhan: 59
24

Jumaat, 23 Ramadan

Fri, 10 Jul

Al-Jatsiyah: 1 – 37

Al-Ahqaaf: 1- 37

Muhammad: 1 – 38

Al-Fath: 1 – 29

Al-Hujurat: 1 – 18

Qaf: 1

Qaf: 45
25

Sabtu, 24 Ramadan

Sat, 11 Jul

Az-zariyat: 1 – 60

At-Tur: 1 – 49

An-Najm: 1 – 62

Al-Qamar: 1 – 55

Ar-Rahman: 1 – 78

Al-Waqi’ah: 1 – 96

Al-Hadid: 1

Al-Hadid: 29
26

Ahad, 25 Ramadan

Sun, 12 Jul

Al-Mujadalah: 1 – 22

Al-Hasyr: 1 – 24

Al-Mumtahanah: 1 – 13

As-Saff: 1 – 14

Al-Jumua: 1- 11

Al-Munafiqun: 1 – 11

At-Taghabun: 1 – 18

At-Talaq: 1 – 12

At-Tahrim: 1

At-Tahrim: 12
27

Isnin, 26 Ramadan

Mon, 13 Jul

Al-Mulk: 1 – 30

Al-Qalam: 1 – 52

Al-Haaqa: 1 – 52

Al-Maarij: 1 – 44

Nuh: 1 – 28

Al-Jinn: 1 – 28

Al- Muzzammil: 1 – 20

Al-Mudathir: 1 – 56

Al-Qiyama: 1 – 40

Al-Insan: 1 – 31

Al-Mursalat: 1

 

Al-Mursalat: 50
28

Selasa, 27 Ramadan

Tue, 14 Jul

An-Naba’: 1 – 40

An-Naziat: 1 – 46

Abasa: 1 – 42

At-Takwir: 1 – 29

Al-Infitar: 1 – 19

Al-Mutaffifin: 1 – 36

Al-Inshiqaq: 1 – 25

Al-Burooj:1 -22

At-Tariq: 1

At-Tariq: 17
29

Rabu, 28 Ramadan

Wed, 15 Jul

Al-A’la: 1 – 19

Al-Ghashiya: 1 – 26

Al-Fajr: 1 – 30

Al-Balad: 1 –          20

Ash-Shams: 1 – 15

Al-Lail     : 1 – 21

Ad-Dhuha: 1 – 11

Al-Inshirah: 1 – 8

At-Tin: 1 – 8

Al-Alaq: 1 – 19

Al-Qadr: 1 – 5

Al-Bayyina: 1 – 8

Az-Zalzalah: 1 – 8

Al-Adiyat: 1 – 11

Al-Qariah: 1 – 11

At-Takathur: 1 – 8

Al-Asr: 1 – 3

Al-Humaza: 1 – 9

Al-Fil: 1 – 5

Quraysh: 1 – 4

Al-Ma’un: 1 – 7

Al-Kawthar: 1 – 3

Al-Kafirun: 1 – 6

An-Nasr: 1 – 3

Al-Masadd: 1 – 5

Al-Ikhlas: 1 – 4

Al-Falaq: 1 – 5

An-Nas: 1 – 6

An-Nas: 6

(Khatamul Quran)